Aktualności

Dlaczego monitoring w firmie jest tak ważny?

Monitoring firmy to dziś dość powszechna sprawa. Koszty zakupu i montażu takiego sprzętu wcale nie są wygórowane, za to korzyści płynących z jego użytkowania jest całkiem sporo. Warto więc wymienić najważniejsze z nich.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Bardzo istotną sprawą, od której trzeba zacząć, jest oczywiście zwiększenie bezpieczeństwa. Monitoring firmy ma na celu przede wszystkim chronić ją przed włamaniem lub zniszczeniem. Atak złodzieja czy wandala, zapisany przez kamerę, bywa kluczową sprawą podczas dochodzenia i często bardzo pomaga w identyfikacji sprawców.

Trzeba jednak pamiętać, że niebezpieczne zdarzenia niekoniecznie związane są z osobami z zewnątrz. Niejednokrotnie do nieprzyjemności dochodzi wśród pracowników danego przedsiębiorstwa. Mowa tu  zarówno o nieszczęśliwych wypadkach, jak również o bójkach, kradzieżach czy dewastacji sprzętu. Monitoring firmy, do której swobodny wstęp mają także osoby spoza grona zatrudnionych, pozwala kontrolować, kto przekracza próg siedziby przedsiębiorstwa, co również łączy się z większym bezpieczeństwem.

Zwiększenie kontroli

Nie ma się co oszukiwać, że jednym z powodów, dla jakich pracodawcy decydują się na monitoring firmy, jest możliwość kontrolowania pracowników podczas wykonywania obowiązków służbowych, oczywiście po uprzednim poinformowaniu ich o tym fakcie. Dzięki temu właściciel dokładnie wie, jakie czynności wykonują poszczególne osoby z grona personelu lub jakie zachowania przejawiają w tym czasie. Poza tym wspierana jest dzięki temu także rejestracja czasu pracy, ponieważ każde wejście i wyjście może pozostać nagrane przez kamery.

Badania wykazują, że choć monitoring firmy nie jest szczególnie lubiany przez zatrudnianych, to mimo wszystko przynosi skutek w postaci zwiększenia efektywności pracy, jak również zmniejszenia ilości jakichkolwiek nadużyć. W momencie, gdy dojdzie do przewinień związanych np. z koniecznością zwolnienia danego pracownika, monitoring daje możliwość uzyskania dowodów winy, przez co osoba ta nie ma podstaw do zgłaszania sprzeciwu wobec tej decyzji.

Kontakt

Telefon: 509-434-503
E-Mail: biuro@smartsignal.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 16:00

Sobota
10:00 - 14:00